T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

'Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor Projesi' başlatıldı

Yayın Tarihi : 12.10.2017

Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Türkiye Jokey Kulübü Derneği At Yetiştiriciliği ve Yarışları İktisadi İşletmesi (TJK) ve İŞKUR ortaklığı ile hipodromu olan illerde ( Şanlıurfa, İzmir, Bursa, Adana, Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Kocaeli) kırsalda kadınlar için tarım dışı istihdam ortamı sağlaması, kadınların bu sektörde yer alarak iş sahibi olması ve konuya farkındalığın artırılması amacı ile "Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor" projesi başlatılmıştır.

Bu proje kapsamında  İl Müdürlüğümüze başvuruda bulunan 15  kadın kursiyerimiz İŞKUR ortaklığıyla  açılan kursa katılmaya hak kazanmıştır. Eğitimler   09/10/2017 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapılan açılış ile başlamıştır. Açılışa İl Müdürümüz Dr.Murat ÇAKMAKLI, TJK Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet KAZOĞLU,İŞKUR İl  Müdür Yardımcısı Ahmet KÜREK, İl Müdür Yardımcımız Selçuk Doğan YÜKSEL ,Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Abdullah AÇIKGÖZ,Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mehmet Sait GÜNEŞ ve 15 kursiyerle birlikte İl Müdürlüğü Teknik Personelleri Katılmıştır.

47 iş günü sürecek olan eğitimlerin teorik kısmı İl Müdürlüğümüzde yapılacak olup uygulamalı eğitimler Hipodrom Müdürlüğünde devam edecektir.