28.6.2017 / Gösterim Sayısı : 295

Lider Çocuk Tarım Kampı Şanlıurfa’da Yapıldı

Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanlığının destekleriyle bu yıl 4. düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı "etkinliği 23 Mayıs 2017 tarihinde Şanlıurfa Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Faik ÇELİK’ın katılımıyla il müdürlüğü sosyal tesislerinde başladı.  İlkokul 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri gıda güvenilirliği hakkında bilgi verilmesi amacıyla yapıldı

 Bu yıl Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğünün koordinesinde Haliliye İlçesine bağlı Kaynaklı Köylere Hizmet Götürme Birliği İlkokulundan 30 Öğrencinin katılımıyla 3 günlük bir etkinlik düzenlendi. Tarım Kampında öğrencilere il müdürlüğünün faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Kamp etkinliği süresince kamp sorumlusu ziraat mühendisi Mehmet Remzi ÇİÇEK gözetiminde; 1. gün organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren özel bir süt ve süt ürünleri yapım işletmesine gezi düzenlendi 2. gün Hipodrom ve Hara Bölgesine gezi düzenlendi.  3. ve son gün ise Harran ilçemizde tarihi kümbet evler ve dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi kalıntıları gezildikten sonra il müdürlüğü sosyal tesislerinde etkinliğe katılan öğrencilere il müdür Yardımcısı Halil ŞITIL ve K.T.V Şube Müdürü M. Sait GÜNEŞ tarafından çocuklara katılım belgesi verilip oyuncak hediye edildi.

 2017 yılının Birleşmiş Milletler tarafından “kalkınma için sürdürülebilir turizm uluslararası yılı” olarak ilan edilmesi sebebiyle, kamp uygulamasına katılan öğrencilerin ülkemizde kırsal turizm ve kırsal turizmin geliştirilmesine yönelik konularda teknik personellerimizce eğitimler verilerek  “Ülkemizde Kırsal Turizm " konulu bir kompozisyon yarışması gerçekleştirildi. Bu yarışmada il birincisi olan öğrenci daha sonra Türkiye genelindeki diğer il birincisi öğrencilerle yarışacaktır.

''